![Forum](http://piotak.fm.interia.pl/logoforum.gif) |
Gildia Fantastów Wadowicki klub miłośników fantasy i science-fiction
|
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat |
Autor |
Wiadomość |
BiQ
Przędziorek
Dołączył: 26 Sie 2005
Posty: 58
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/10 Skąd: że znowu
|
Wysłany: Nie 19:32, 23 Paź 2005 Temat postu: Mafia forumowa =;-) |
|
|
Update (6.10.2005, godzina 13:59):
Zasady spisał Cermatox (aktualnie znany tu jako Persona Non Grata ). Wielkie dzięki mu za to! Bo sam nie bardzo mam czas, a głupio, żeby temat tak wisiał bez zasad. Oto więc one:
Zasady Forumowej Mafii by Cerm, spisane po kilku latach gry i obserwacji (nie zawsze trzeźwych).
Historia
Wątek FM (Formowa Mafia) założył na „starym” forum Domek- tak jak i tutaj:D
Zebrała się pierwsza rozgrywka, gra chwyciła... powiedziałem chwyciła? Po prostu zakochali się wszyscy, wywody, wypieki, dyskusje nie miały końca. Później gracze i MG się zmieniali zmieniały się zasady i fabuły ale pewien kanon gry należy zachować stąd ten tekst: )
Rekrutacja
MG(mistrz gry) rekrutuje się właściwe sam – zgłasza się w wątku i określa nabór. Warunki jakie musi spełniać MG są proste- musi mieć pomysł na fabułę, być w czasie gry dyspozycyjny, znać zasady (ogólne i te które sam ustali).
Nabór do nowej edycji prowadzony jest w wątku. W poście o naborze przyjęło się określać czas rozpoczęcia edycji, ilość graczy, fabułę i „nowinki” związane z tą edycją. Gracze zapisują się do edycji na forum lub emaliowo (określa to MG- choć dla higieny wątku lepiej na emaila – MG nie musi prosić o kontakt potem)
MG po zebraniu odpowiedniej liczby graczy (dowolnej określonej przez MG jednakże najlepiej sprawdzają się edycje z ilością lekko przekraczającą tuzin) losuje role.
„Mafia”- przeważnie 2 osoby
„Katani” – przeważnie 1 osoba
„Mieszkańcy”- pozostali gracze
MG może w swojej edycji zmienić ilość poszczególnych ról wg uznania, ale z zachowaniem równych szans dla gry. Może wprowadzać też dodatkowe role określając w fabule funkcje,jakie mają spełniać. Fabuła to miejsce i czas rozgrywki FM
Określając fabułę MG może bez względu na role może nadać każdemu graczowi postać fabularną żądając pisania postów tylko w takiej formie.
Rozgrywka...
..rozpoczyna się od postu wprowadzającego. Od momentu umieszczenia postu przez MG osoby niebiorące udziału w edycji nie odzywają się. Pierwszy dzień jest przeważnie zapoznawczy i znowu określa to MG w poście otwierającym, określa także „nowinki” właściwe dla jego edycji, godzinę linczu i morderstwa, czas w jakim należy oddać głos danego dnia i formę oddania głosu (mail, gg, forum). 2 dnia mafia zabija po raz pierwszy. Technicznie wygląda to tak :w ustalony sposób gracze będący mafiosami komunikują się z MG i przekazują mu swój typ do określonego przez MG czasu, potem MG „zabija” postem fabularnym wybranego przez mafie gracza. Pozostali gracze w wątku dyskutują o mordzie szukając sprawców i głosują przez cały dzień broniąc siebie lub swoich typów. Frmę głosowania określa MG (mail GG forum) Następnego dnia o ustalonej porze MG w poście fabularnym ogłasza wyniki głosowania zabijając gracza na którego oddano największą liczbę głosów. W przypadku gdy 2 lub więcej graczy otrzymało równą ilość głosów MG może postąpić dowolnie pod warunkiem że określił to w poście rozpoczynającym edycję. Spotkane już rozwiązania:
-zabija wszystkich z równą (i najwyższą) ilością głosów
-nie zabija nikogo
-ogłasza dogrywkę między graczami z równą (i najwyższą) ilością głosów
-inne rozwiązanie: )
Następne dni edycji toczą się rytmem lincz, morderstwo lincz, morderstwo.
Gracz który zginął nie ma prawa udzielać się w wątku ani kontaktować się z „żyjącymi” graczami. Niedopuszczalne jest także kontaktowanie się graczy poza forum w trakcie rozgrywki.
Katani...
...sprawdza dowolną wybraną przez siebie osobę u MG poznając jej prawdziwą funkcje w grze. Sprawdzenie odbywa się między linczem a morderstwem mafii. Jeżeli K sprawdzi osobę którą mafia chce zabić ta osoba nie ginie w tym dniu. K może też „sprawdzić” siebie w celu uniknięcia eliminacji. Katani dowiaduje się o funkcji gracza którego sprawdza dopiero po morderstwie mafii, jeżeli zdarzy się tak że Katani zdemaskuje mafie ale mafiozo go zabiją tego dnia zabierze tę wiedze do grobu.
Wygrywają...
Ci którzy przeżyją .
Jeżeli zdarzy się remis decyduje MG jeżeli określił taką ewentualność poście rozpoczynającym
To tyle ;] Ja jestem mg i zglaszac mi tu kto chce grac :]
Juz sie zglosil Lunatyk oraz Soban czekam czekam czekam :] Co do mechaniki bede sie kontaktowal z graczami poprzez gg a wiec moj nr to 8729994 , kto chce grac prosze sie odzywac ;]
Post został pochwalony 0 razy
Ostatnio zmieniony przez BiQ dnia Pon 15:42, 24 Paź 2005, w całości zmieniany 1 raz
|
|
Powrót do góry |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subBlack/images/spacer.gif) |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subSilver/images/spacer.gif) |
Lunatyk
Skórożarłoczek
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 400
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/10 Skąd: Wadowice
|
Wysłany: Nie 19:39, 23 Paź 2005 Temat postu: |
|
|
JA JA SIE ZGŁASZAM
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subBlack/images/spacer.gif) |
Soban
Mechowiec
Dołączył: 25 Sie 2005
Posty: 153
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/10 Skąd: z domu
|
Wysłany: Nie 22:54, 23 Paź 2005 Temat postu: |
|
|
ja tez sie zgłaszam znam ta gre dobrze ale nie w takiej formie ale tez moze byc fajnie
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subBlack/images/spacer.gif) |
Lunatyk
Skórożarłoczek
Dołączył: 05 Sie 2005
Posty: 400
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/10 Skąd: Wadowice
|
Wysłany: Nie 22:16, 27 Lis 2005 Temat postu: |
|
|
JAKO IŻ POMYSŁ NIE WYPALIŁ PRZENOSZĘ DO KOSZA
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subBlack/images/spacer.gif) |
Red_Balrog
Mechowiec
Dołączył: 04 Wrz 2005
Posty: 193
Przeczytał: 0 tematów
Ostrzeżeń: 0/10 Skąd: on to wiedział?
|
Wysłany: Pon 21:11, 06 Sie 2007 Temat postu: |
|
|
A szkoda...
Post został pochwalony 0 razy
|
|
Powrót do góry |
|
![](http://picsrv.fora.pl/subBlack/images/spacer.gif) |
|
|
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach
|
fora.pl - załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by phpBB © 2001, 2002 phpBB Group
|